O nás
Exekutorský úřad

O nás

Exekutorský úřad se sídlem v Praze 9 vznikl 1. září 2001 jmenováním JUDr. Milana Suchánka soudním exekutorem. Za dobu své dlouholeté činnosti si získal velice slušnou reputaci a bylo lze  jej považovat za velmi úspěšný a respektovaný. Kvalitu vedení úřadu s potřebnou péčí a na vysoké odborné úrovni opakovaně deklarovaly kontroly v rámci státního dohledu.

Dne 1.1.2019 byl ministrem spravedlnosti ČR jmenován soudním exekutorem do uvolněného Exekutorského úřadu Praha 9 Mgr. Michal Suchánek, jež byl na Exekutorském úřadě zaměstnán již od roku 2007 a od roku 2012 vykonával funkci zástupce soudního exekutora. Jelikož byl zcela obeznámen s exekuční problematikou a fungováním úřadu, byla tak plně zachována kontinuita.

V rámci své činnosti úřad spolupracuje s mnoha renomovanými společnostmi z podnikatelské a bankovní sféry, státní správy, advokacie apod. Exekutorský úřad sídlí v Praze 9 ulici Pod Pekárnami v těsné blízkosti zastávky metra, tramvaje a autobusu, díky čemuž je úřad snadno dostupný všem účastníkům  exekučních řízení. V Exekutorském úřadu Praha 9 pracuje téměř 40 zaměstnanců. Z tohoto počtu je 4 právníci, další zaměstnanci pracují v účetním úseku, v týmu vykonavatelů a v administrativě. Co se týká technického vybavení úřadu, je používán informační softwarový program AiSoft iMM Office, kdy veškerá spisová agenda funguje v podobě „elektronických spisů“.. Exekuční spisy jsou vedeny zcela v elektronické podobě od roku 2007. Veškerá pořizovaná data jsou scanována, zálohována a společně s dokumentací uchovávána v bezpečnostním režimu, který odpovídá jejich důvěrnému charakteru. Pro větší klienty je výhodou tohoto programu to, že umožňuje dálkový přístup, díky kterému mohou čerpat informace k vytváření nejrůznějších statistik. 

V roce 2021 investoval Exekutorský úřad do nové a modernější verze programu, který už není závislý na Microsoft Excel. 

Pravidelně každý týden provádíme dražby movitého a nemovitého majetku a to rovněž elektronicky.

Úřední hodiny jsou každý všední den.

Mimo exekuční činnost již 10 let poskytujeme pro sociálně slabší občany bezplatnou právní poradnu ve spolupráci s MČ Praha 9. Dlouhodobě finančně podporujeme charitativní, společenské a kulturní činnosti.

Soudní exekutor je členem mezinárodní komise EK ČR.