Exekutorský úřad jako jeden z hlavních organizátorů mezinárodního Fotbalového turnaje EURODANUBE 2018

Exekutorský úřad jako jeden z hlavních organizátorů mezinárodního Fotbalového turnaje EURODANUBE 2018


Jako již mnohokrát v minulosti, tentokrát v době 100. výročí oslav založení samostatné Československé republiky, jsme Mezinárodní turnaj pořádali ve spolupráci s Exekutorskou komorou České republiky pod záštitou náměstkyně primátorky hl.m.Prahy prof.Ing. Evy Kislingerové, CSc a se značným přispěním soudního exekutora JUDr. Juraje Podkonického a JUDr. Igora Ivanka. Exekutorský řad JUDr. Suchánka byl jedním z hlavních organizátorů turnaje EURODANUBE 2018, který proběhl v červnu v Praze.

Letošního ročníku se kromě hostitelské České republiky zúčastnilo 6 týmů exekutorských komor - z Bulharska, Makedonie, Moldávie, Polska, Rumunska a Srbska. Kromě zahraničních účastníků jsme přizvali tým Ministerstva spravedlnosti ČR a tým českých advokátů. Účast byla skutečně na vysoké úrovni, neb tým Bulharska vedl prezident komory Georgi Dichev, týmy Makedonie, Rumunska a Srbska pak viceprezidenti národních komor.

F6A63619-47C7-4C8B-A7B3-760CAB9D385F.jpeg

Význam turnaje na mezinárodní scéně byl podtržen tím, že na pozvání prezidenta EK ČR přiletěl do Prahy nový prezident Mezinárodní unie soudních exekutorů (UIHJ) pan Marc Schmitz z Belgie. Jak sám Marc Schmitz zdůraznil na diskusním kulatém stole, předcházejícím samotnému turnaji, je to jeho jedna z prvních zahraničních cest v pozici nově zvoleného prezidenta UIHJ. Podtrhl význam celé akce a poté se zhostil spolu s prezidentem EK ČR rozlosování turnaje a slavnostního ceremoniálu k předávání cen vítězům.

Vítězem letošního ročníku se nakonec stal tým Srbska, který si počtem fandících diváků v Praze vytvořil skoro domácí prostředí. Ve finále porazil překvapení turnaje – tým Makedonie. Tým české Exekutorské komory rozdrtil v boji o třetí místo Polsko a skončil tedy na krásném třetím místě.

Vítězové turnaje ve svém projevu na závěr turnaje přislíbili zorganizovat příští ročník turnaje EURODANUBE, který by měl proběhnout v Srbsku koncem května 2019.

5522DB79-B2C5-40D0-9DAD-83837E230B1B.jpeg 57442156-93D6-4C05-B623-E033ED8A15E0.jpeg