Podpora fotbalové akademie Jakuba Dovalila 2019

Podpora fotbalové akademie Jakuba Dovalila 2019


30. 08. 2019 - V červenci 2019 proběhl již šestý ročník oblíbené Fotbalové akademie Jakuba Dovalila pod
patronátem SK Motorlet Praha. Tento fotbalový kemp si vybudoval svoji pozici na trhu, je o něj
stále velký zájem a účastní se ho děti z celé republiky.

V letošním roce proběhl kemp s malou změnou, dva turnusy rozdělené podle roku narození hráčů jsme smrskli do jednoho, abychom nedělali rozdíly mezi věkovými kategoriemi a mohli se tak mladší hráči učit o starší a starší zase pomáhat o mladší pečovat. Proto jsme také měli rekordní účast trenérů v jednom týdnu, kteří se klukům věnovali nejen na hřišti, nýbrž po celý den. Trenérský tým tvořili současní dorostenečtí, žákovští a přípravkoví trenéři předních českých týmů hrající nejvyšší soutěže pod hlavičkou FAČR. FAJD 2019 hostila během šesti dní 54 fotbalisty narozených v letech 2001 – 2010. Celý program probíhal v překrásné přírodě Sportcentra Monínec (www.moninec.cz), tréninkové jednotky se konaly na kvalitním hřišti při TJ Sokol Sedlec – Prčice pod vedením kvalitních mládežnických trenérů (Jakub Dovalil – reprezentace Lotyšska U19 a U18, UEFA Profi licence; Jaroslav Machač – FK Mladá Boleslav U17, UEFA Profi licence; Vladimír Kubert – FK Motorlet, UEFA A licence; Daniel Huňa – 1. FK Příbram U19, UEFA A licence; Ladislav Jamrich – FK Teplice U17, UEFA A mládež licence; Jiří Strnad – FK Motorlet, UEFA B licence + Coerver Coaching; Jan Kokštejn – SK Slavia Praha U9, UEFA A licence + Coerver Coaching; Filip Fuchsa – FK Motorlet, UEFA C licence), dále se o chlapce starali další členové realizačního týmů-vychovatelé a lékaři. Čestným hostem pro tento rok byl z profesionálního fotbalu Jan Rajnoch, bývalý hráč Sparty, Bohemians, Mladé Boleslavi a reprezentace ČR.

Kromě kvalitního tréninkového procesu měli hráči v programu fotbalové besídky, soutěže, projekce, pravidelnou výuku anglického jazyka. Dále jsme navštívili Naučnou stezku s bizony, lanové centrum, zahráli si discgolf, využili veškerou nabídku sportcentra včetně vodní skluzavky a tubingu. Pro regeneraci jsme měli možnost využívat dva bezény, saunu, vířivku. Na hotelu Monínec jsme měli naprostý klid a servis, užili jsme si krásné fotbalové prázdniny.

Tréninky byly zaměřeny na individuální rozvoj hráčů, na jejich technické dovednosti a pohybové schopnosti. Hráči byli rozděleny dle věku a klubové příslušnosti do skupin po osmi až deseti, aby mohly tréninky probíhat skupinově s individuálním přístupem.

Všichni hráči byli na začátku kempu obdarováni tréninkovým kompletem se svým jménem od firmy Adidas, fotbalovým míčem a na závěrečném ukončení obdržel každý hráč hodnotné ceny jako stolní fotbaly, dresy ligových týmů a české reprezentace, fotbalové oblečení, chrániče, podepsané kartičky reprezentantů a další fotbalové dárky.

Takový fotbalový servis jsme si mohli pro kluky dovolit také díky naším partnerům, kterým nejen touto cestou jménem všech členů Fotbalové akademie Jakuba Dovalila děkuji.

Jaroslav Machač
Hlavní organizátor FAJD