Soudní exekutor podpořil fotbalovou akademii

Soudní exekutor podpořil fotbalovou akademii


V červenci 2018 proběhl pátý ročník Fotbalové akademie Jakuba Dovalila pod patronátem FK Motorlet Praha. Tento fotbalový kemp je již tradiční a účastní se ho děti z celé republiky.

Díky současně probíhajícímu Mistrovství světa ve fotbale v Rusku se akademie konala v čiště fotbalové atmosféře. Letos opět proběhl ve dvou turnusech (I. turnus 29. června - 4. července, II. turnus 5. - 10. července 2018) a hostil 78 fotbalistů narozených v letech 2001 – 2009. Celý program probíhal v překrásné přírodě Sportcentra Monínec (www.moninec.cz), tréninkové jednotky se konaly na kvalitním hřišti při TJ Sokol Sedlec – Prčice pod vedením kvalitních mládežnických trenérů (Jakub Dovalil – FK Teplice, UEFA Profi licence; Jaroslav Machač – FK Mladá Boleslav, UEFA Profi licence; Vladimír Kubert – FK Motorlet, UEFA A licence; Daniel Huňa – 1. FK Příbram, UEFA A licence; Ladislav Jamrich – FK Teplice, UEFA A mládež licence; Jiří Strnad – FK Motorlet, UEFA B licence + Coerver Coaching; Jan Kokštejn – SK Slavia Praha, UEFA A licence + Coerver Coaching; Filip Fuchsa – FK Motorlet, UEFA C licence). Hosty z profesionálního fotbalu byli tentokrát Jan Rajnoch, bývalý hráč Sparty, Bohemians, Mladé Boleslavi a reprezentace ČR, dále pak Tomáš Zápotočný, bývalý hráč Liberce, Sparty, Příbrami, italského Udine i reprezentace ČR.

Kromě kvalitního tréninkového procesu měli hráči v programu fotbalové besídky, soutěže, projekce, pravidelnou výuku anglického jazyka. Dále jsme navštívili Naučnou stezku s bizony, lanové centrum, zahráli si discgolf. Pro regeneraci jsme měli možnost využívat dva bezény, saunu, vířivku. Na hotelu Monínec jsme měli naprostý klid a servis, užili jsme si krásné fotbalové prázdniny.

Tréninky byly zaměřeny na individuální rozvoj hráčů, na jejich technické dovednosti a pohybové schopnosti. Hráči byli rozděleny dle věku a klubové příslušnosti do skupin po osmi až deseti, aby mohly tréninky probíhat skupinově s individuálním přístupem.

Všichni hráči byli na začátku kempu obdarováni tréninkovým kompletem se svým jménem od firmy Adidas, fotbalovým míčem a na závěrečném ukončení obdržel každý hráč hodnotné ceny jako stolní fotbaly, dresy ligových týmů a české reprezentace, fotbalové oblečení, chrániče, podepsané kartičky reprezentantů a další fotbalové dárky.

Takový fotbalový servis jsme si mohli pro kluky dovolit také díky naším partnerům. Tolik reportáž z Fotbalové akademie Jakuba Dovalila, na kterou nám vaše společnost poskytla štědrý finanční příspěvek, za který vám patří velké poděkování. 

Ještě jednou vám za všechny členy FAJD děkuji 

Jaroslav Machač
Hlavní organizátor FAJD