Média a zprávy


Soudní exekutor se vyjádřil k vymáhání neuhrazených justičních pohledávek celní správou

27.2.2020 - Vláda minulý týden podpořila návrh ministerstva spravedlnosti, aby neuhrazené justiční pohledávky nově vymáhaly celní úřady. Proti tomu se ohradila Exekutorská komora (EK), která zároveň poukázala na to, že předání kompetence celní správě bude znamenat nižší vymahatelnost pohledávek. Soudní exekutoři jsou podle ní ve vymáhání pohledávek efektivnější a mají větší znalost prostředí. Toto si dle mého názoru nemyslí jen EK, ale i odborná veřejnost, a je to všeobecně známým a logickým faktem. Obecná vymahatelnost pohledávek je podle EK u celní správy zhruba 13 až 15 procent, zatímco u soudních exekutorů 20 až 25 procent. celý článek


Soudní exekutor v regionálním magazínu

3.1.2020 - Bezplatnou právní poradnu zaměřenou na problematiku exekucí pro sociálně slabší občany provozuje městská část Praha 9 ve spolupráci s Exekutorským úřadem Prahy 9. Právní pomoc v ní poskytují právníci soudního exekutora Mgr. Michala Suchánka a to již několik let. Celý článek

 

celý článek

Rozhovor v Právním rádci s exekutorskou koncipientkou Mgr. Janou Holečkovou

19. 12. 2019 - Právníci exekutorského úřadu Mg. Michala Suchánka se aktivně podílí na bezplatných právních poradnách Exekutorské komory ČR.

celý článek

Soudní exekutor o budoucnosti exekutorů, elektronizaci a povinných standardech

11. 11. 2019 - Exekuční řád je od počátku vystavěn na principu volby exekutora věřitelem. V prvních letech působení soudních exekutorů se oprávnění často chovali teritoriálně a v návrzích na nařízení exekuce označovali exekutory z obvodu okresního soudu, v němž má bydliště jejich povinný. S postupem doby a především opakovaným pověřováním různých soudních exekutorů však stále více vyplývalo na povrch zjištění, že mezi některými exekutory jsou nezřídka i propastné rozdíly. Celý článek na info.cz


Exekutorský úřad prošel úspěšně kontrolou Obvodního soudu pro Prahu 9

07. 11. 2019 - Ve dnech 5.8.-9.10.2019 provedla kontrolní skupina Obvodního soudu pro Prahu 9 kontrolu Exekučního úřadu Praha 9 vedeného soudním exekutorem Mgr. Michalem Suchánkem. Kontrola byla zaměřena na dodržování zákonných a stavovských předpisů při výkonu činnosti, postupu soudního exekutora, dále na dodržování Kancelářského řádu a plynulost i délku exekučního řízení.

celý článek

Bezplatné právní poradny

09. 09. 2019 - Exekutorský úřad Praha 9 Mgr. Michala Suchánka provádí i v letošním roce bezplatné právní poradny na téma exekuce pro sociálně slabší občany.

celý článek

Podpora fotbalové akademie Jakuba Dovalila 2019

30. 08. 2019 - V červenci 2019 proběhl již šestý ročník oblíbené Fotbalové akademie Jakuba Dovalila pod
patronátem SK Motorlet Praha. Tento fotbalový kemp si vybudoval svoji pozici na trhu, je o něj
stále velký zájem a účastní se ho děti z celé republiky.

celý článek

Setkání s profesorem Robertem W. Emersonem

11. 08. 2019 - V červnu se soudní exekutor jako člen mezinárodní komise EK ČR spolu s prezidentem, viceprezidentem a dalšími kolegy zúčastnil setkání s profesorem Robertem W. Emersonem. Profesor je dlouholetým členem The Scientific Council of UIHj (vědecká rada Mezinárodní unie soudních exekutorů) a působí na universitě na Floridě.

celý článek

Exekutorská komora vítězí na mezinárodním turnaji v srbském Bělehradě!

26. 06. 2019 - Exekutorská komora ČR v týmu se soudním exekutorem Ex. úřadu Praha 9 Michalem Suchánkem vítězí na mezinárodním turnaji v srbském Bělehradě!

celý článek

Soudní exekutor se účastnil oslav svátku Mezinárodního dne dětí

12. 06. 2019 - Dne 1.6. se soudní exekutor účastnil oslav svátku Mezinárodního dne dětí spolupořádaného Městskou části Praha 9. 

celý článek