Média a zprávy


Soudní exekutor dražil desítky odtažených automobilů

4.1.2022 - Ve spolupráci se Správou služeb hlavního města Prahy byla vydražena auta bez platné technické prohlídky, která dlouhou dobu zabírala místo na pozemních komunikacích. Často se jedná o vraky určené k likvidaci, ale je mezi nimi možno najít také rarity.  

celý článek

Kontrola úřadu v rámci státního dohledu

21.12.2021 - Dne 9.11.2021 provedla kontrolní skupina Exekutorské komory ČR kontrolu Exekutorského úřadu Praha 9 soudního exekutora Mgr. Michala Suchánka

celý článek

24. světový kongres soudních exekutorů

20.12.2021 - Soudní exekutor a člen mezinárodní komise EKČR Mgr. Michal Suchánek se již poněkolikáté osobně zúčastnil světového Kongresu soudních exekutorů.

celý článekSoudní exekutor se účastnil sněmu soudních exekutorů

7.5.2021 - Soudní exekutor se ve dnech 23.3. a 29.4.2021 zúčastnil důležitého sněmu soudních exekutorů, na kterém bylo zvoleno nové prezidium Exekutorské komory ČR.

celý článek

Soudní exekutor a charitativní činnost

28.12.2020 - I ve složitém společenském období a možná o to více se soudní exekutor i tento rok podílel na podpoře některých charitativních společností a akcí. Již v první polovině roku finančně podpořil ve spolupráci s EK ČR Nadační fond pomoci  s onemocněním Covid 19. Koncem roku finančně podpořil a osobně navštívil Domov svatého Karla Boromějského za účasti Představené domova S.M.Konsoláty Mgr. Miroslavy Frýdecké.  Jak je známo, tento subjekt poskytuje činnost ve prospěch zdravotních a pečovatelských služeb (https://www.domovrepy.cz/). Finanční dar obdržely i další organizace: Fond ohrožených dětí, SONS, SOS dětské vesničky z.s.


Mediální ohlas a dozvuky vítězné ústavní stížnosti

12.11.2020 - Médiím ani právnické veřejnosti neunikl přelomový nález ÚS sp.zn. III. ÚS 1231/20, kterým soudní exekutor docílil ochrany legitimního a zákonného práva na odměnu soudních exekutorů.

www.ceska-justice.cz

www.advokatnidenik.cz

www.pravniprostor.cz

www.anopress.cz


Soudní exekutor uspěl u Ústavního soudu!

03.11.2020 - a docílil tak přelomového rozhodnutí Ústavního soudu ČR sp.zn. III. ÚS 1231/20. Ústavní soud  ČR se zcela ztotožnil s právním názorem soudního exekutora Mgr. Michala Suchánka a jednoznačně se vyjádřil ve prospěch soudních exekutorů v otázce vztahující se k neodůvodněnému požadavku insolvenčních soudů ohledně přihlašovaných nákladů v rámci insolvenčního řízení.  NÁLEZ Ústavního soudu 


Soudní exekutor se zúčastnil semináře v Poslanecké sněmovně na téma Slovenská zkušenost se zavedením teritoriality

21.9.2020 - Tento týden se ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny chystá projednat dlouho odkládanou novelu exekučního řádu

celý článek